35 lat KRD DYLINIARNIA

Korczakowska Republika Dziecięca ,,Dyliniarnia” powstała w Krakowie w marcu 1983 r. Założyciele, Maria i Tadeusz Pułczyńscy, od 35 lat pomagają dzieciom i młodzieży, oferując kompleksową pomoc w zakresie zapewnienia rzeczy pierwszej pomocy, wyżywienia, pomocy zdrowotnej, prawnej, rekreacji i wypoczynku, ochrony zdrowia w tym opieki.

10 marca w Szkole Podstawowej Nr 117 w Krakowie, odbyło się kameralne spotkanie z okazji Obchodów Jubileuszu 35-lecia Korczakowskiej Republiki Dziecięcej ,,Dyliniarnia”. Podczas tego wydarzenia, poseł Józef Lassota wręczył na ręce Pani Prezes Marii Pułczyńskiej wyróżnienie SEMPER IN ALTUM za wieloletnią, niestrudzoną pomoc na rzecz dzieci i ich rodzin w wyrównywaniu szans edukacyjnych, społecznych i zawodowych. 


Św. Jan Paweł II mówił: ,,Dzieci, jeśli otrzymają stosowną pomoc i zaznają miłości, potrafią same stawać się twórcami pokoju, budowniczymi braterstwa i solidarności w świecie. (…) Twórzmy warunki, w których dzieci będą mogły odziedziczyć po naszym pokoleniu świat bardziej zjednoczony i solidarny”.

#Dyliniarnia #JózefLassota