Finał Konkursu ,,Szkoła Marzeń”

18 czerwca w Zespole Szkół im. St. Wyspiańskiego w Waganowicach, odbył się uroczysty finał Konkursu ,,Szkoła Marzeń”. Celem ogólnopolskiego konkursu było przedstawienie wizji szkoły marzeń i oczekiwań młodych osób wobec szkoły, jako miejsca przyjaznego uczniom. Dyrektor Szkoły Pani Urszula Piwek, grono pedagogiczne, oraz uczniowie przygotowali bardzo ciekawy i barwny program artystyczny. Poseł Józef Lassota wraz z Pawłem Knaflem Burmistrzem Gminy Słomniki, wręczał dyplomy oraz upominki dla uczestników konkursu ,,Szkoła Marzeń”. Szkoła w Waganowiach jest miejscem niezwykłym. Dyrekcja i nauczyciele wkładają dużo serca w swoją pracę, a dla uczniów Szkoła jest drugim domem pełnym radości i ciepła !

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Wycieczka do Warszawy

 

22 maja 2015 r. laureaci i uczestnicy konkursów dla dzieci i młodzieży pn. ,,Szkoła Marzeń”, ,,Samorządowy Kraków w kadrze młodego pokolenia” oraz ,,Selfie z Podgórza” udali się na zaproszenie Posła Józefa Lassoty, który był fundatorem wycieczki, do Warszawy. W programie wycieczki była wizyta w Sejmie i Senacie RP połączona z uroczystym podsumowaniem ogólnopolskiego konkursu ,,Szkoła Marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Uczniowie Zespołu Szkół w Waganowicach, którzy zostali wyróżnieni w konkursie ,,Szkoła Marzeń” uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu tego wydarzenia. Wspólne zwiedzanie Sejmu, po którym oprowadzał poseł Józef Lassota, było ciekawą lekcją historii polskiego parlamentaryzmu. W sali obrad Senatu RP dzieci i młodzież uczestniczyły w głosowaniach dotyczących edukacji. Uczestnicy wycieczki po wizycie w Sejmie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy szczęśliwie dotarli do domów.

DSC_0022

DSC_0032

DSC_0033

DSC_0039

DSC_0041

DSC_0042

DSC_0045

DSC_0060

DSC_0064

DSC_0069

DSC_0105

DSC_0124

DSC_0125

DSC_0126

DSC_0128

DSC_0129

DSC_0143

DSC_0147

Wyniki okręgowego etapu konkursu ,,Szkoła Marzeń” – wyróżnione prace zostały przekazane do Kancelarii Senatu RP

Uczniowie z Zespołu Szkół w Waganowicach, przygotowali barwne, oryginalne i starannie wykonane prace plastyczne oraz literackie na konkurs organizowany przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci pn. ,,Szkoła Marzeń’’.

W dniu 9 kwietnia 2015 r. jury powołane przez Posła Józefa Lassotę, spośród wszystkich przekazanych do biura poselskiego prac konkursowych, wyróżniło dwadzieścia najlepszych. Wyróżnione prace zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego i przekazane do Kancelarii Senatu RP.

https://www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/zespoly/konkurs-szkola-marzen/

 

Wyniki okręgowego etapu konkursu ,,Szkoła Marzeń”:

 

wyniki - strona

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-1

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-2

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-3

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-4

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-5

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-6

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-7

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-8

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-9

Fotograf-Tomasz-Dziedzic-99

 

Spotkanie z dziećmi i młodzieżą

W dniu 2 lutego 2015 r. na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Waganowicach, poseł Józef Lassota spotkał się z gronem pedagogicznym i uczniami szkoły. Spotkanie miało związek z udziałem dzieci i młodzieży w konkursie ,,Szkoła Marzeń’’ organizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Uczniowie zaprezentowali barwne Jasełka – widowisko o Bożym Narodzeniu. Po przedstawieniu, licznie zgromadzona publiczność, miała możliwość zadania posłowi wiele ciekawych pytań dotyczących prac Sejmu.

spotkanie_01

spotkanie_02

spotkanie_03

spotkanie_04

spotkanie_05

spotkanie_06

spotkanie_07