Biuro Interwencji Obywatelskich rozszerza swoją działalność na terenie całego kraju!

Biuro Interwencji Obywatelskich rozszerza swoją działalność na terenie całego kraju! Będziemy zbierać informacje o nieprawidłowościach we wszystkich służbach państwowych

OFICJALNE STANOWISKO Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej

1. Beata Kempa kadrową dolnośląskiej policji

– Platforma Obywatelska domaga się dymisji minister Beaty Kempy oraz pełnej informacji premier Beaty Szydło na przyszłym posiedzeniu Sejmu w związku z anomaliami i patologiami, do których doprowadziły rządy PiS w policji i państwie. Chodzi o doniesienia medialne, z których wynika, że minister Kempa pojechała do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy 2 dni po emisji reportażu w telewizji, po naradzie na Nowogrodzkiej. Nasuwa się pytanie, czy minister Beata Kempa rozmawiała o awansach kadrowych, czy przygotowywała funkcjonariuszy do postępowania wyjaśniającego?19224861_1433935129978000_6159599284799947661_n

– Biuro Interwencji Obywatelskich rozszerza swoją aktywność wśród parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej na terenie całego kraju, w biurach poselskich. Będziemy zbierać informacje o nieprawidłowościach we wszystkich służbach. Skoro Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie potrafi kontrolować policji, będą to robić obywatele i posłowie opozycji. Ponad rok temu powstał instrument kontroli policji w MSWiA. Biuro Spraw Wewnętrznych podlegało Komendantowi Głównemu Policji. Kompetencje biura zostały jednak przeniesione do ministerstwa, żeby politycznie kontrolować, co się dzieje w policji.

– Aktywność minister Beaty Kempy w polityce kadrowej dolnośląskiej policji, ale także innych parlamentarzystów PiS-u w całym kraju, potwierdzają zaangażowanie nie tylko ministra Jarosława Zielińskiego. Widać, że politycy PiS chcą mieć pełną kontrolę w obstawianiu ważnych stanowisk. Jest to przejaw kompletnej patologii, czas z tym skończyć. Partyjny wiceminister nie może, poza Komendantem Głównym Policji, z komendantami wojewódzkimi prowadzić polityki kadrowej oraz wymuszać personalnych decyzji zgodnie z instrukcjami polityków PiS.

2. PiS ogranicza wolność zgromadzeń

– Platforma Obywatelska ponownie złoży projekt nowelizacji Prawa o zgromadzeniach w pełni respektującą wolności, które zostały przez PiS ograniczone. Na poprzednim posiedzeniu Sejmu nasz wniosek o przywrócenie ustawy o zgromadzeniach, w dotychczasowym brzmieniu, został wyrzucony do kosza. Platforma Obywatelska będzie wspierać wszystkich, którzy są ofiarami złej ustawy wprowadzonej przez PiS. Wszyscy, którzy są poddani represyjnej działalności państwa PiS, rządów PiS i działalności ministra Mariusza Błaszczaka lub innych ministrów mogą liczyć na wsparcie Platformy Obywatelskiej.