Generał Janicki wstąpił do Platformy

Były szef Biura Ochrony Rządu, generał Marian Janicki wstąpił do PO – poinformował w poniedziałek w Krakowie wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak. – Zamierzam czynnie uczestniczyć w naprawie sytuacji w służbach mundurowych i służbach specjalnych – zapowiedział Janicki.

– Generał Marian Janicki zdecydował się na wstąpienie do Platformy Obywatelskiej, chcąc razem z nami walczyć o ważne sprawy dla Polski. Bardzo się z tego cieszę – podkreślił Siemoniak na wspólnej z Janickim konferencji prasowej w Krakowie. Dodał, że były szef BOR będzie wzmocnieniem dla jego ugrupowania. 

Siemoniak dodał, że wstąpienie Janickiego do PO to “potwierdzenie, że byli żołnierze angażują się w sprawy obywatelskie”. – Spotykam się z dowódcami, którzy mogliby być na emeryturze, ale uważają że sprawy w polskiej armii idą w tak złym kierunku, że nie chcą siedzieć z założonymi rękami – powiedział były minister obrony narodowej.

Konferencja prasowa

“Za chwileczkę nie będziemy mieli służb mundurowych”

Sam Janicki powiedział, że w Platformie ma zamiar “czynnie uczestniczyć” w naprawie obecnej sytuacji w służbach mundurowych i służbach specjalnych w kraju. – To wszystko w tej chwili idzie w złym kierunku. Za chwileczkę nie będziemy mieli służb mundurowych. Będziemy mieli namiastkę tego, co powinno być – ocenił były szef Biura Ochrony Rządu. 

Wydarzenia z kilkunastu miesięcy w naszym kraju, a szczególnie bliskie mojemu sercu sprawy służb mundurowych i to co się z nimi aktualnie dzieje, skłoniły mnie do tego (żeby wstąpić do PO – red.). Uważam, że moja wiedza, doświadczenie i moja kariera mogą się przydać największej partii opozycyjnej, żeby po wygraniu wyborów to wszystko naprawić – stwierdził. 

źródło: TVN24