Józef Lassota gościem programu ”Prosto w oczy” w TV Republika

pwo_2

– Polska nie będzie wykonywać żadnych zobowiązań narażających na niebezpieczeństwo obywateli RP. Dżihadyści zapowiadali, że zamierzają wśród masy uchodźców wysłać do Europy swoich bojowników. Terytorium ISIS kurczy się, bojownicy walczący w szeregach Państwa Islamskiego przyjeżdżają do Europy i zadaniem rządu RP jest troska o bezpieczeństwo Polaków, by ludzie nie byli napadani na ulicach, kobiety gwałcone – powiedział w programie „Prosto w oczy” poseł PiS, Stanisław Pięta. Obok niego, gościem Aleksandra Wierzejskiego był poseł PO, Józef Lassota.

„Polska będzie zachowywać się rozsądnie”

– Polska nie będzie wykonywać żadnych zobowiązań narażających na niebezpieczeństwo obywateli RP. Dżihadyści zapowiadali, że zamierzają wśród masy uchodźców wysłać do Europy swoich bojowników. Terytorium ISIS kurczy się, bojownicy walczący w szeregach Państwa Islamskiego przyjeżdżają do Europy i zadaniem rządu RP jest troska o bezpieczeństwo Polaków, by ludzie nie byli napadani na ulicach, kobiety gwałcone. Nie godzimy się na narzucone kwoty imigrantów. Polska będzie zachowywać się rozsądnie i będzie pomagać w krajach Bliskiego Wschodu, tam gdzie tam pomoc jest najbardziej potrzebna – powiedział poseł PiS.

– Bardzo dużo jest przypadków, że ludzie, którzy urodzili się w państwach Europy powodują takie sytuacje, to nie tylko osoby pochodzące z Afryki czy krajów Bliskiego Wschodu – powiedział Józef Lassota. – Blokowanie możliwości udzielenia pomocy to straszenie ludzi islamizacją Polski to nieprawda. Mówiło się o liczbie 7.5 tys. uchodźców. Z Czeczenii było w Polsce 100 tys. osób i nikt tego nawet nie zauważył – dodał.

– Powinniśmy przyjmować tylko chrześcijan, którzy nie niosą zagrożenia terrorystycznego. Żadne zbiorowości zaangażowane w islam nie mogą się w Polsce znaleźć, bo to zawsze wiąże się z problemami, może nie takimi jak na Zachodzie, ale nie uważam, że trzeba tworzyć nawet niewielką przestrzeń, która będzie wykorzystywana do kolejnych żądań – zaznaczył Stanisław Pięta.

„Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie”

Poruszony został również temat wniosku opozycji o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. – Uważam, że najwyższy by dyskutować o tej działalności rządu. To jest zawłaszczanie państwa, brak demokratycznych zasad, naruszanie wartości, alienowanie Polski ze sfery międzynarodowej. Nie da się tego powiedzieć jednym zadaniem. Skwitowałbym to – nie pytaj, co ten rząd, chce zrobić dla ciebie, powiedz, żeby ten rząd tego nie robił – uznał poseł PO.

– Rząd PiS wywiązuje się ze zobowiązań wyborczych – obniżenie wieku emerytalnego, 500+. 40-procentowy wzrost w styczniu i lutym ściągalności podatku VAT w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ponad 40-procentowy wzrost zakupów oleju napędowego w rafineriach Orlenu i Lotosu. Toczą się 144 śledztwa w sprawie fałszerstw i wyłudzeń VAT, zamknięto 30 manufaktur produkujących nieakcyzowane papierosy – kontrował Pięta.

źródło: Telewizja Republika <klik>