Klub Obywatelski w Olkuszu

W poniedziałek 4 grudnia, odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Obywatelskiego w Olkuszu z udziałem Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, byłego ministra sprawiedliwości Borysa Budki oraz posłanki Lidii Gądek.

– Do tej pory zmieniały się rządy, ale zasady, którymi rządzono Polską pozostawały takie same. Teraz ten dorobek pokoleń jest niszczony. Od dwóch lat obserwujemy łamanie konstytucji i zawłaszczanie kolejnych instytucji państwowych. Pamiętajmy, że siła demokracji zależy od nas wszystkich. Dlatego musimy zatrzymać ten proces. Ale żeby tego dokonać, jak najwięcej ludzi musi pójść na wybory – mówił Borys Budka.

Dużo czasu poświęcono przyszłorocznym wyborom samorządowym. Zdaniem uczestników spotkania, planowane zmiany w ordynacji wyborczej mają służyć upartyjnieniu tego szczebla władzy. Proponowane rozwiązania nazwane zostały przez nich manipulacją. Według liderów PO jedynym sposobem na przeciwstawienie się rzekomym zapędom obecnej ekipy rządzącej jest budowa szerokiego obozu opozycyjnego.

– Reforma samorządowa to jedno z naszych największych osiągnięć. Udało nam się zbudować taką konstrukcję, w której mieszkańcy mają wpływ na otaczającą ich rzeczywistość. Ten fundament jest teraz zagrożony. Dlatego musimy otwierać się na nowe środowiska i szukać rzeczy, które nas łączą. Bo tylko na tej podstawie można tworzyć coś nowego i dobrego. Jesteśmy otwarci i gotowi do rozmowy. Czas na nową jakość w życiu publicznym – ogłosił na inauguracji działalności Klubu Obywatelskiego przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna.

Takie spotkania pokazują, że warto rozmawiać i organizować spotkania Klubu Obywatelskiego w całej Polsce! 

#JózefLassota

Link do transmisji ze spotkania: www.facebook.com/ko.krakow/