Konwencja Koalicji Europejskiej w Krakowie

Chcemy komisji prawdy, która nie będzie przeciwko Kościołowi, ale która pomoże mu się oczyścić – mówił Grzegorz Schetyna podczas niedzielnej konwencji Koalicji Europejskiej w Krakowie.

W niedzielę pod Wawel zjechali liderzy i sympatycy Koalicji Europejskiej. Na konwencji w Tauron Arenie pojawili się szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, liderka Nowoczesnej. Katarzyna Lubnauer oraz przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy Włodzimierz Czarzasty oraz Barbara Nowacka.

Konwencję KE na tydzień przed wyborami do europarlamentu rozpoczęło przemówienie Grzegorza Schetyny, który przypominał szereg destrukcyjnych działań rządu związanych z reformą sądownictwa czy szkolnictwa. Zapowiedział jednak, że po wygranych wyborach nie zrezygnują z dodatków, które wprowadził PiS.  – Nie będziemy niczego odbierać. To, co jest dane, nie będzie odbierane – podkreślał Schetyna. I dodawał: – Wszystko da się naprawić. Odbudować pozycję międzynarodową i ład wewnętrzny. Polska jest silna i zawsze przezwycięży najgorsze, pójdzie po lepszą przyszłość.

czytaj więcej na stronie: krakow.wyborcza.pl