Filtruj:

|| PRASA || INTERNET || RADIO || TV || LINKI

 

 

Zapraszamy na stronę eLO RMF i do słuchania audycji online:
http://elormf.pl/

Zapraszamy na stronę Małopolskiego Zespołu Parlamentarnego:
http://mzpsejm.pl/

Sejm rozpoczął prace nad zaostrzeniem kar dla nietrzeźwych sterników
http://podroze.onet.pl/aktualnosci/zaostrzenie-kar-dla-nietrzezwych-sternikow-statkow-pontonow-kajakow-i-rowerow-wodnych/4z6wm
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/854565,sejm-rozpoczal-prace-nad-zaostrzeniem-kar-dla-nietrzezwych-sternikow.html

Ranking posłów Sejmowej Komisji Zdrowia
http://www.termedia.pl/Ranking-poslow-sejmowej-Komisji-Zdrowia,9226.html

Stowarzyszenie Sieć Solidarności
http://www.sss.net.pl/aktualnosci/krzyz-wolnosci-i-solidarnosci-interpelacja-poselska

,,Policjanci czy droga armia „listonoszy”
http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2644:policjanci-czy-droga-armia-listonoszy&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Sądy, jak i prokuratury dysponują wysoko wyszkoloną i drogą armią „listonoszy” w postaci funkcjonariuszy Policji, którzy sprawnie i za darmo doręczają niesubordynowanym świadkom, podejrzanym, listy sądowe, wezwania, zamiast wykonywać zadania, dla których zgłosili się do służby…


Projekt zmian zakładający depenalizację jazdy rowerem pod wpływem alkoholu trafił do sejmu. Zgodnie z nowelizacją przepisów, taki czyn ma być karany zakazem prowadzenia jednośladów – informuje „Gazeta Wyborcza”.
http://szkoly-jazdy.pl/news/1210.dla-pijanych-rowerzystow-tylko-zakaz

Most w Piwnicznej. politycy naciskają na rząd: dajcie 125 mln
http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/most-w-piwnicznej-politycy-naciskaja-na-rzad-dajcie-125-mln,29899,archiwum#.UDqZMKA0iSo

„Także Małopolski Zespół Parlamentarny, który skupia polityków wielu partii – od PO, przez SP po PiS – wystosował 12 stycznia pismo do ministra Nowaka.  – Z zaniepokojeniem obserwujemy pomijanie w rządowych planach inwestycyjnych zadań pilnych i bardzo ważnych dla rozwoju Małopolski – podkreślił w imieniu całej grupy Józef Lassota, poseł Platformy Obywatelskiej. Wymienił tu trzy główne przedsięwzięcia: po kolei budowę autostrady A4, most na Popradzie w Piwnicznej i obwodnicę Skawiny. – Apelujemy do ministra o uwzględnienie powyższych zadań w podziale środków finansowych. Przyczyni się to do zmiany opinii o dyskryminującym traktowaniu Województwa Małopolskiego– stwierdził szef Zespołu. Parlamentarzyści poprosili też ministra o spotkanie w tej sprawie, w Małopolsce lub w Sejmie podczas najbliższego posiedzenia.”

(źródło: www.sadeczanin.info )


Poseł na dyżurze w Zielonkach:
http://zielonki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1525&Itemid=1

„29 maja poseł na sejm RP Józef Lassota spotkał się z mieszkańcami gminy  Zielonki podczas dyżuru poselskiego w Zielonkach. Spotkanie zdominował temat północnej obwodnicy Krakowa. – Od 40 lat nasze działki stanowią tereny zabezpieczone pod obwodnicę, nie możemy ani ich sprzedać, ani na  nich budować……”

(źródło: www.zielonki.pl )


U posła upominali się o budowę obwodnicy:
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-podkrakowski/1224934-u-posla-upominali-sie-o-budowe-obwodnicy

„ZIELONKI. O obwodnicy Krakowa rozmawiali mieszkańcy gminy z posłem Józefem Lassotą, który w Zielonkach zorganizował swój dyżur. – Jestem członkiem komisji zdrowia i spraw wewnętrznych, można powiedzieć, że zajmuję się tym, co ludzi boli – mówił Lassota.”

(źródło: www.dziennikpolski24.pl )


Posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych (nr 27):
http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/49C88A682CB7E53DC1257A060039F052/%24File/0055007.pdf

„Poseł Józef Lassota (PO):

– Przedstawiając prezentację, mówili panowie, że sprawa EURO jest sprawą priorytetową, to jest oczywiste, ale chciałbym zapytać – bo o tym nie było mowy – w jaki sposób w działania związane z EURO są włączone straże miejskie? Jest to jednak duży potencjał w tych dużych miastach. Wiem, że na pewno jakoś są włączone, ale czy jest to w jakiś sposób sformalizowane i jak to wygląda?

W prezentacji była mowa o poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czy te działania mają charakter międzyresortowy, czy tylko Policja się tym zajmuje? Bo Policja bardziej egzekwuje, może przez to również poprawia?

–  Duży nacisk był kładziony na odbiurokratyzowanie służby i jeden z elementów może nie tyle mnie niepokoi, co chciałbym o związaną z nim kwestię dopytać. Otóż, jest mowa o tym, że będą montowane GPS-y i będzie rejestrowane zachowanie patroli, żeby ochronić policjantów przed pomówieniami. Wydaje się to bardzo słuszne, z tym że oczywiście samo nagrywanie jest jednym z elementów, ale później trzeba to archiwizować. Czy to archiwizowanie będzie prowadzone w formie tradycyjnej, papierowej, czy innej, i jaki nakład sił i środków będzie trzeba na to przeznaczyć? Bo być może cel tego działania będzie nieadekwatny w stosunku do poniesionych nakładów finansowych. Przy okazji chciałbym zapytać – o ile takie informacje są – jaka jest skala pomówień funkcjonariuszy?

Kolejna sprawa – granica między wykroczeniem i przestępstwem.”

(źródło: www.orka.sejm.gov.pl )


Prezes NFZ straci stanowisko? „Potrzebne są zmiany:
 http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/JPNA-8URB75?OpenDocument

„Potrzebne są pilne zmiany w systemie służby zdrowia. Nie może być tak, że za pieniądze na ochronę zdrowia odpowiada szef NFZ, a za politykę zdrowotną kto inny” – tak poranny gość Radia Kraków poseł PO Józef Lassota z sejmowej komisji zdrowia komentuje wniosek o odwołanie Jacka Paszkiewicza.”

(źródło: www.radiokrakow.pl )


Głos Małopolan na Wiejskiej:
http://rdnns.pl/index.php/nowy-sacz-4/642-glos-malopolan-na-wiejskiej

„O drogi, kolej, żywność ekologiczną i lepszą służbe zdrowia- będzie walczyć Małopolski Zespół Parlamentarny. Założycielem nowej formacji jest poseł PO Józef Lassota. MZP chce ponad podziałami politycznymi walczyć o sprawy ważne dla województwa. To głos Małopolski na ul. Wiejskiej – powiedział poseł Józef Lassota.”

(źródło: www.rdnns.pl )


Spotkanie z porucznikiem Jerzym Widejko:
 http://www.sadeczanin.info/wiadomosci/lacko-lekcja-historii-z-porucznikiem-jerzym-jureczkiem-widejko,31434

„Żywą lekcję historii przeżyli w poniedziałek (27 lutego) mieszkańcy Łącka i uczniowie miejscowego Zespołu Szkół im. św. Kingi. To dzięki spotkaniu z porucznikiem Jerzym Widejko – najmłodszym partyzantem III Brygady Wileńskiej Armii Krajowej. Przekaz Jerzego Widejko to przekaz człowieka uczestniczącego w działaniach Armii Krajowej – armii, z której doświadczenia korzystała później „Solidarność” w czasie trwania stanu wojennego – przypomniał poseł Józef Lassota, pod którego patronatem odbyło się spotkanie.”

(źródło: www.sadeczanin.info.pl )


Lekcja patriotyzmu:
http://www.dzielnica6.krakow.pl/gazeta/gazeta_154.pdf

„Choć obchody siedemdziesiątej rocznicy powstania Armii Krajowej oficjalnie przypadały 14 lutego 2012 roku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Numer 8 w Krakowie uroczystości związane z tym wydarzeniem miały miejsce dwa
miesiące wcześnie, bo 13 grudnia 2011 roku.”

Nastrój chwili udzielił się również zaproszonym gościom, szczególnie panu Prezydentowi Józefowi Lassocie,który w swoim przemówieniu nawiązał do historycznej daty 13 grudnia 1981,kiedy to wprowadzono w naszym kraju Stan Wojenny.

(źródło: www.dzielnica6.krakow.pl )


Poselskie interpelacje ws wpuszczenia rowerzystów na buspasy:
http://ibikekrakow.com/2012/05/14/poselskie-interpelacje-ws-wpuszczenia-rowerzystow-na-buspasy/

„Poseł Józef Lassota, oraz posłanki Anna Nemś i Lidia Gądek interpelują ws umożliwienia korzystania przez rowerzystów z pasów ruchu wydzielonych dla komunikacji miejskiej. 10 maja złożyli interpelacje poselską skierowaną do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka.”

(źródło: www.ibikekrakow.com )


Szpital w potrzebie – więc trzeba wezwać polityków
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,11576729,Szpital_w_potrzebie___wiec_trzeba_wezwac_politykow.html#ixzz1xaWZ3ZPS

„Przyszli za to politycy i to, trzeba przyznać, wszystkich opcji. Część z nich od razu podpisała się pod apelem o pomoc dla szpitala, zapewne dlatego, że się gdzieś spieszyli. Ci bowiem, co mieli trochę więcej czasu i apel przeczytali, uznali podpisywanie się za bezcelowe, a sam apel za zbyt ogólny. Na szczęście wśród tych, którzy zostali, był poseł Józef Lassota. Na szczęście, bo po pierwsze, reprezentuje on partię rządzącą, a po drugie, zasiada w sejmowej komisji zdrowia, która – tak się szczęśliwie składa – w przyszły wtorek będzie opiniować projekty, które mają szansę na finansowanie z przyszłorocznego budżetu państwa. Może wyniknie z tego coś dobrego dla krakowskiej służby zdrowia.”

( www.krakow.gazeta.pl )