PO służy pomocą prawną pokrzywdzonym przez obecne władze

Każdy, kto czuje się pokrzywdzony i szykanowany przez obecne władze i jego służby może prosić o pomoc prawną w dowolnym biurze parlamentarzysty PO w Małopolsce – zapowiedzieli politycy Platformy.

fot. mateusz skwarczek agencja gazeta

fot. MATEUSZ SKWARCZEK

Konferencje o możliwości skorzystania z Biura Interwencji Obywatelskich PO organizowali działacze opozycji w całej Polsce. W Krakowie pomoc w imieniu partii deklarował m.in. poseł Józef Lassota.

– Stajemy po stronie poszkodowanych. Takich osób będzie coraz więcej, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Nie chodzi tylko o wzywanych na przesłuchania uczestników demonstracji, ale o wszystkich którzy są zastraszani przez PiS. To mogą być np. nauczyciele sprzeciwiający się reformie edukacji – mówi nam Józef Lassota. Jego zdaniem, coraz więcej ludzi boi się dziś mówić otwarcie o tym, co naprawdę myśli. – Tylko w prywatnych rozmowach mówią co im się nie podoba – dodaje.

W Małopolsce regionalnym koordynatorem Biura Interwencji Obywatelskich PO jest senator Bogdan Klich.

Politycy opozycji chcą kontrolować to, co dzieje się w policji. – Przypadek śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu pokazuje, że coraz częściej troska o bezpieczeństwo zastępowana jest działaniami represyjnymi. Politycy rządzącej partii biorą udział w tuszowaniu nieprawidłowości – alarmują.

źródło: Gazeta Wyborcza