Pytania o setną rocznicę odzyskania niepodległości bez odpowiedzi!

Pytania o setną rocznicę odzyskania niepodległości bez odpowiedzi ❗️❗️?

Do premiera Morawieckiego i ministra kultury Piotra Glińskiego oraz szefów MSWiA i MON trafiło łącznie 11 interpelacji i zapytań w tej sprawie od posłów opozycji. Nie dostali ani jednej odpowiedzi, choć przewidziany na to termin 21 dni w wielu przypadkach został przekroczony o miesiąc.

Wczytując się w treść interpelacji, można dojść do wniosku, że posłowie zdecydowali się na ich wysłanie, bo obchody miały wyglądać inaczej. „W związku z jubileuszem we wrześniu 2017 roku pracę rozpoczął Komitet Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP. Powołanie komitetu, złożonego m.in. z prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu i premiera, zakłada ustawa o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP” – przypominają w swojej interpelacji do premiera Monika Wielichowska i Arkadiusz Myrcha z PO.

Posłowie powołują się też na zapisy przyjętej w 2017 roku rządowej uchwały w sprawie programu wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2022. „Obchody stulecia odzyskania niepodległości stanowią kluczowe zadanie z punktu widzenia realizacji przez Rząd polityki pamięci, dając możliwość kształtowania nowoczesnego patriotyzmu ukierunkowanego” – brzmi fragment dokumentu.

Z związku z tym, przykładowo, poseł PO Józef Lassota zapytał: „na co zostały wydatkowane środki pieniężne przeznaczone na organizację tegorocznych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości?”.

Do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi na interpelację.

czytaj więcej:

Rząd milczy w sprawie kosztów stulecia niepodległości – ONET WIADOMOŚCI

Pytania o setną rocznicę odzyskania niepodległości – RZECZPOSPOLITA

Marsz 11 listopada w Warszawie
Foto: Piotr Nowak / PAP
Marsz 11 listopada w Warszawie

 

#JózefLassota #PO #PlatformaObywatelska #100LecieNiepodległości