Semper In Altum dla International School of Kraków

Początek lat 90.tych ubiegłego wieku był dla Polski okresem tworzenia nowej rzeczywistości. Wychodziliśmy z okresu komunistycznego zmierzając do demokracji i wolnego rynku.

Kraków, jak i inne polskie miasta przekształcał swoje funkcjonowanie, tworzył nowe instytucje zapewniające samorządność, dające mieszkańcom poczucie bycia gospodarzem swojego miasta i poprawę warunków życia.

Jednym z bardzo istotnych działań władz samorządowych było zachęcanie zagranicznych inwestorów do lokowania swojej działalności w Krakowie. Staraliśmy się tworzyć dla nich korzystne warunki i przyjazne otoczenie. Kraków był dla nich miastem atrakcyjnym, ale ciągle pojawiało się pytanie o możliwości nauki dzieci w języku międzynarodowym, w języku angielskim.

Powstanie Międzynarodowej Szkoły Krakowskiej/ International School of Krakow (ISK), założonej przez Ambasadę Amerykańską było doskonałą odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Szkoła od początku posiadała, i nada posiada, doskonałą renomę, co potwierdza fakt uczęszczania do niej dzieci z ponad 30 krajów, i co bardzo cieszy, także polskich dzieci.

Miałem zaszczyt być przy narodzinach tej Szkoły, jako ówczesny Prezydent Miasta Krakowa. A dzisiaj, gratulując Szkole tych wspaniałych sukcesów, jako Poseł na Sejm RP, jestem wdzięczny za przyjęcie mojego poselskiego wyróżnienia SEMPER IN ALTUM, które w dniu 25 maja 2019 r. miałem okazję wręczyć na ręce Pana Dyrektora Roberta Simsa, dla wszystkich, którzy tworzyli i tworzą szkolną społeczność wraz z życzeniami dalszego rozwoju.

Semper in Altum! Zawsze w wzwyż!