X Jubileuszowy Turniej Szachowy ,,Prokocimski Szach Mat 2019”

W sobotę, 30 marca, w Klubie Kultury „Zachęta” przy ulicy Kurczaba 25 rozegrano Jubileuszowy Turniej Szachowy „X Prokocimski Szach Mat 2019”. Organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Nowy Prokocim „Przyjaciele” oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowy Prokocim”.

Inicjatywa Turnieju Szachowego ,,Prokocimski Szach Mat” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Często mówi się o szachach, że są ,,królewską grą”. Gra w szachy doskonali pamięć, uwagę, rozwija zdolność koncentracji i logicznego myślenia. Wpływa również na rozwijanie pozytywnych cech i postaw takich jak obiektywizm, tolerancja, wytrwałość w dążeniu do celu.

Poseł Józef Lassota, który od wielu lat wspiera wszystkie inicjatywy na rzecz aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, wręczył puchar i nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju, którym został Jaś Ostrowski.

Gratulujemy organizatorom świetnej inicjatywy, a w szczególności Panu Mieczysławowi Lasocie, który jak zwykle przy organizacji turnieju stanął na wysokości zadania!

Tigran Petrosjan, dziewiąty mistrz świata w szachach, powiedział: „Szachy pod względem swej formy są grą, pod względem treści sztuką, z punktu widzenia trudności opanowania ich – nauką”. ???

#JózefLassota #ProkocimskiSzachMat2019 #Prokocim #TurniejSzachowy #Szachy #Zawody